1. Trzecia niedziela Adwentu przybliżyła nas już bardzo do drugiej części tego okresu, w której zaczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten etap adwentowego czuwania rozpocznie się w najbliższy czwartek, 17 grudnia. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić?
  2. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach kwartalnych dni modlitw, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.
  3. Zapraszam w tym ostatnim tygodniu Adwentu do licznego udziału w Roratach.
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świece Caritasu.
  5. Można jeszcze składać dary serca na rzecz biednych i samotnych – najbardziej potrzebna jest żywność. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożą nawet najmniejszy dar dla potrzebujących.
  6. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  7. Sobota jest dniem spowiedzi parafialnej przed Świętami Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę Was drodzy parafianie o przystąpienie do spowiedzi. Spowiedź od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Proszę Was, abyście przez ten tydzień dodali jedno Zdrowaś Maryjo do wieczornej modlitwy o dobrą spowiedź dla wszystkich parafian.
  8. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie DSM.
  9. W tym tygodniu spowiedź w piątek Siedliszowicach, a w sobotę po południu w Borusowej.
  10. Bóg zapłać za ofiarę Jolancie i Michałowi Misiaszek.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” m. in. O jałmużnie, służbie i uczciwości, czy przysięga Hipokratesa nadal obowiązuje lekarzy? Jest też „Służmy Ewangelii”.