1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! W czwartek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
  2. Zachęcam do udziału w Roratach, poniedziałek, wtorek, środa o godz. 17.00, a w czwartek ostatnie Roraty o godz. 7.00.
  3. W środę na godz. 9.00 zapraszam młodzież III klasy gimnazjum, wraz z rodzicami na ubieranie choinek i przygotowanie kościoła do świąt.
  4. Spotkanie DSM w środę o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa.
  5. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu.
  6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  7. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę o północy do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Przed Pasterką zapraszam Was o godz. 23.35 na montaż słowno-muzyczny naszej młodzieży i dzieci. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą jak to było rok temu na Fundusz Obrony Życia.
  8. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele o godz.: 8.00, 10.30 i 12.00.
  9. W drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto świętego Szczepana. Na Mszy św. o godz. 12. 00 rozesłanie kolędników misyjnych. Oprawę muzyczną w drugi dzień świąt będzie miał zespól Impresjon.
  10. W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, będziemy celebrować święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
  11. Parafialny Oddział Caritas składa podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy świątecznej na rzecz rodzin potrzebujących i składa wszystkim ofiarodawcom życzenia błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku.
  12. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy – płytę z kolędami oraz propozycję modlitwy przy wigilijnym stole. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z bożonarodzeniowym witrażem do umieszczenia w oknie, portret św. Jana Marii Vianneya.
  13. Spowiedź jutro w Borusowej, a we wtorek w Żelichowie od godz. 14.00.
  14. Bardzo proszę młodzież o spokojne przeżycie wieczora wigilijnego i uszanowania cudzej własności.