1. W trzecim dniu oktawy świąt Narodzenia Pańskiego wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin. Dziś po Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
  2. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej ostatnia w tym roku. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Gręboszowskiej do wspólnej modlitwy.
  3. Przed nami ostatnie dni 2009 roku. W wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno-błagalnym o godz. 15.00. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny.
  4. 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 10.30, 15.00. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.
  5. W drugi dzień nowego roku przypada pierwsza sobota miesiąca, poświęcona szczególnej czci Matki Najświętszej. W I sobotę Msza św. o godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież klas III gimnazjum. Zapraszam rodziców i młodzież do wspólnej modlitwy. Spotkanie obowiązkowe.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  8. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcą choinek na przystrojenie kościoła, przygotowującym szopkę i strojącym choinki Pani Janinie Magiera, rodzinie Zawodnym, Katarzynie i Mirosławowi Koniecznym z USA, Paulinie i Justynie Kowal, rodzicom młodzieży III klasy gimnazjum za posprzątanie kościoła, pomagającej młodzieży.
  9. Zachęcam do wzięcia „ Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o tym, co dla rodziny jest najważniejsze, o Bogu, który był z nami nawet w drugiej połowie meczu z Austrią, mówi Przemysław Babiarz.
  10. Porządek odwiedzin duszpasterskich:
    w poniedziałek od godz. 8.00 - Uście Jezuickie od Okręgu do P. Gładyszów,
    we wtorek od godz. 8.00 - Ujście Jezuickie od Biskupic,
    w środę od godz. 8.00 - Zawierzbie od P. Sobotów,
    w sobotę od godz. 8.00 - Biskupice od P. Kowalów.