1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godności przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.
  2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  3. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie DSM i próba jasełek obecność obowiązkowa.
  5. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo.Porządek kolędy:
poniedziałek od godz. 13.00 Wola Gręboszowska od P. Gręba do P. Borońców,
wtorek - od godz. 13. 00 Wola Gręboszowska od P. Skowronów do Jana Kowyni.
środa - od 14.00 Gręboszów od P. Cabajów do P. Brożków.
czwartek - od godz. 13.30 Wola Gręboszowska od P. Wilczkowskich do Jana Koziary.
piątek - od godz. 13.00 Gręboszów od Małej Woli do P. Błachaniec.
sobota - od godz. 8.00 Lubiczko od P. Ciombor.
Niedziela – od 12.00 Gręboszów od Lubiczka w stronę kościoła.
  1. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in.: o małżonkach, którzy zrezygnowali z metody in vitro z motywów wiary i jak naprawdę wygląda ta metoda, kto chciałby wyjechać gdzieś na wycieczkę znajdzie propozycję religijne z biura podróży z Porąbki Uszewskiej.
  2. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Parafii Gręboszów w Chicago za ofiarowanie na potrzeby parafii 3000 $.
Szczęść Boże Wam na cały tydzień !