03 kolo caritasNajbliższa niedziela –to Niedziela Miłosierdzia Bożego – którą rozpoczynamy w Kościele w Polsce 71. Tydzień Miłosierdzia, któremu będzie towarzyszyć hasło: Caritas dla Rodziny.
Przed rozpoczęciem tego tygodnia chcemy dziś w sposób uroczysty rozpocząć działalność Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół w Gręboszowie.
W uroczystej Mszy świętej udział wzięli Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Piotr Grzanka, ks. Proboszcz Żelichowa Jan Król, Pani Wójt Krystyna Świętek, Pan Dyrektor ZS w Gręboszowie Jerzy Misterka, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoł, rodzice i wszyscy uczniowie. Opiekunkami Szkolnego Koła Caritas zostały p. Małgorzata Woziwoda i p. Teresa Rumas, które będą sprawować nad nim opiekę wychowawczą i organizacyjną. Niech Chrystus nam błogosławi w pracy, nauce i pomocy bliźnim.