1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po bożonarodzeniowych świętach. Dziś po porannej Mszy św. zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  2. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 17.00.
  3. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Przez wieki istniał również zwyczaj, jeszcze w niektórych krajach kultywowany, że tego dnia, po odczytaniu Ewangelii, uroczyście ogłaszano datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych w kalendarzu liturgicznym. Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 15.00. Po Mszy św. popołudniowej w szkole podstawowej odbędą się jasełka i opłatek dla rodziców DSM, ministrantów i lektorów.
  4. W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. W tym dniu przypada 13 - ta rocznica konsekracji Ordynariusza naszej Diecezji ks. bpa Wiktora Skworca. Niech Bóg wspomaga go swoimi łaskami i zachowa dla naszej Diecezji po najdłuższe lata.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o Miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. Msze św. rano i wieczorem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i adoracja. W pierwszy piątek o godz. 16.30 różaniec poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum. Zapraszam wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie opłatkowe dla nauczycieli z dekanatu Żabno. Zapraszam wszystkich nauczycieli i nauczycieli emerytów.
  8. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”, „Promyczka Dobra” dla dzieci.
  9. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.
    wtorek -
    od godz. 13.30 - Okręg od Bieniaszowic,