1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!
  2. Od jutra rozpoczniemy w naszej parafii triduum przed Świętem Ofiarowania Pańskiego, które poprowadzi ks. dr Edward Kabat. Zapraszam was wszystkich starszych i młodzież mającą ferie na pogłębienie naszej wiary. Szczególnie zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. We wtorek od godz. 16.00 spowiedź św. przed świętem i pierwszym piątkiem.
  3. W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 17.00, poświęcenie świec na wszystkich Mszach św.
  4. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. o godz. 6.30  w I piątek Msza św. rano i po południu, o godz. 8.00 udam się  z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 15.00  wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja, w pierwszą sobotę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i spotkanie  z kandydatami do bierzmowania.
  6. W poniedziałek o godz. 9.00 spotkanie DSM i lektorów i ministrantów, w Domu Strażaka w Biskupicach – konkurs tenisa stołowego.
  7. W czwartek na godz. 9.00 proszę młodzież III klasy gimnazjum do rozebrania szopki i choinek.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  9. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. czy wciąż potrzebujemy relikwii, Smoleńsk wiedz z wieży, czego możemy nauczyć się od sióstr zakonnych?
  10. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła:
    z Lubiczka – Stanisław Kosoń, Agnieszka, Kazimierz Szczepańscy, Józef Drewniany, Władysława, Stanisław Dymon, Tomasz, Marzena Nowak, Stanisław Koziara, Bełzowscy, Łosowie, Natalia Misiaszek, Anna, Zbigniew Kochańczyk, Joanna, Władysław Łos, Teresa, Tomasz Potoczny, Helena, Kazimierz Skowron, Genowefa, Eugeniusz Kaczmarczyk, Lucyna, Bogusław Kaczmarczyk, Literowie, Stanisław Misiaszek, Stanisław, Krystyna Dąbroś, Bernadeta, Stanisław Misiaszek, Stanisław Dubiel,
    z Ujścia Jezuickiego – Janina, Krzysztof Skalak, Teresa, Tadeusz Kowal, Ewa, Zdzisław Kowal, Kazimierz Szumilas, Apolonia Dudek, Marta, Stanisław Wdowiak, Gruchałowie, Janina, Emil Kowal, Elżbieta, Stanisław Gądek, Franciszek Gądek, Marian Sambor, Bogumiła, Władysław Deszcz, Eżbieta, Józef Kapusta, Marian Sokół, Barbara, Józef Woźniak, Elżbieta, Marian Kowal,
    z Woli Gręboszowskiej – Władysława Huczek, Helena, Mariusz Dąbroś, Stanisław Koziara, Małgorzata, Mirosław Kilian, Anna Mroczek, Franciszek Sambor, Jan Bigos, Jan Skowron, Anna Tomasik, Maria, Jan Pyrczak, Tadeusz Wytrwał, Helena, Roman Romańscy, Piwowarczykowie, Gawłowie,
    z Biskupic – Jan Sucharski, Renata, Mariusz Kaczówka, Krystyna, Stanisław Dąbroś, Danuta, Józef Potoczni, Kowalowie, Zielińscy, Danuta, Józef Kosoń, Sucharscy, Anna, Włodzimierz Buczyńscy, Lorajowie, Zofia, Wiesław Deszcz, Obartuchowie, Zofia Myślińska, Wcisłowie, Nagórzańscy, Wójtowiczowie, Landowscy, Maria, Czesław Ruchwa, Barbara Dymon, Zenobia, Mieczysław Sobota,
    z Okręgu – Jan Deszcz, Krzysztof Kochanek, Krystyna, Stanisław Świętek, Słupkowie,
    z Zawierzbia – Kowalowie, Karaś, Genowefa, Bolesław Sobota, Zofia Łoboda, Grażyna, Leszek Łoboda, Teresa Łoboda, Witesowie, Ewa, Jakub Sobota, Mieczysława Janas,
    z Woli Żelichowskiej – Małgorzata, Wiesław Słota, Janina Łoboda, Stanisława, Stanisław Krupa, Agnieszka Wolańska, Zdzisław Boduch, Irena, Władysław Baran, Barbara, Zygmunt Szczebak, Janusz Woźniak, Danuta, Stanisław Tarka, Smołowie, Felicja, Roman Gądek, Leon Szarek, Stanisława, Jan Borek, Maria, Mieczysław Słota, Teresa, Adam Sarat,
    z Gręboszowa – Adam Smoła, Janusz Forgiel, Jan Bojko, Lucyna Michał Zając, Potępowie, Julia, Marcin Kaczówka, Władysława, Józef Knaga, Aniela Szwarcenberg, Roman Szabla, Stanisława Gała, Maria, Stanisław Niemczura, Kuciębowie, Janina, Kazimierz Kochanek, Henryk Gała, Gardulscy, Krystyna Kalafarska, Anna, Tadeusz Adamczyk, Maria Lizak,
    z Kars – Janina Badoń, Alicja, Bogdan Bigos, Zawadowie, Dymonowie, Maria Trela, Wiktoria, Jozef Boroniec, Zofia Cira, Józefa Świętek, Maria, Ryszard Dąbroś, Maria, Jan Kowal, Ćwiek, Szczygieł, Marian Gaweł, Zygmunt Gaweł.
    z Tarnowa - Halina Oleś.