1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. W środę Mszą św. o godz. 17.00 i nowenną do Matki Bożej Gręboszowskiej.
  3. W piątek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  4. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych odbędzie się w piątek o godz. 15.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
  5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  6. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. papież musiał zginąć o zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, kim jest siostra zakonna cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II, o Marcie Robin, mistyczce, która żyła, przyjmując wyłącznie komunię św.
  7. Bóg zapłać młodzieży za posprzątanie kościoła.
  8. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej 12 lutego w sobotę o godz. 19.00 w auli Domu Parafialnego przy ul. Zamkowa 3.
  9. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła:
    z Ujścia Jezuickiego – Emilia, Jerzy Misterka, Barbara, Zygmunt Dymon, Stanisław Kowal, Helena, Józef Wytrwał, Maria, Tadeusz Wielgus, Helena Nowak, Weronika Kulig,
    z Gręboszowa – Dorota, Mariusz Klucz, Jan Sucharski, Danuta, Wiesław Lizak, Henryk Deszcz, Sokołowi, Stanisława Szczawińska, Banachowie, Barańscy, Zawodny, Waldemar Muszalski, Maria Karaś, Helena, Józef Mosio, Łatowie, Maria Wielgus, Stanisława Sokół, Korus, Stanisława Adamczyk, Kutowie, Kłosowie, Danuta, Stanisław Gaweł,
    z Zawierzbia – Maria Bochenek, Krystyna, Kazimierz Zając, Maria Wytrwał,
    z Woli Gręboszowskiej – Krystyna, Kazimierz Dziubla, Barbara Rojek, Józef Brzyś, Anna, Józef Kapusta, Krystyna, Jan Romańscy, Kowynia-Białek, Bigos, Jan Koziara, Maria, Jan Kowynia, Mieczysław Piwowarczyk,
    z Woli Żelichowskiej – Marta, Dariusz Sęk, Zuzanna Sobota, z Okręgu – Flakowie, Maria, Stanisław Partyka, Krzysztof Łoboda,
    z Biskupic – Misiaszek, Józefa Czajkowska, Marian Gądek, Anna sobota,
    z Kars – Wojciech Woźniak, Adam Wytrwał, Zyta Bigos, Janina Cira, Bożena, Mariusz Wolańscy, Elżbieta Mosio, Anna, Tadeusz Sobota, Marian Dąbroś, Małgorzata, Jozef Bojko,
    z Lubiczka – Smolikowie, Jan Koziara, Zofia Wolańska, Marek Grabiec, Stanisław Pyrczak, Ewa Pytlarz.