1. Dziś kończymy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
    Porządek adoracji w tę niedzielę:
    od 9.00 do 10.00            młodzież ucząca się i pracująca,
    od 11.30 do 12.00          dzieci, poprowadzą przedszkolaki,
    od 12.00 do 13.00          Okręg,
    od 13.00 do 14.00          parafianie z Woli Żelichowskiej,
    od 14.00 do 15.00        pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą jubileusze małżeńskie, 1, 10, 15. 20, 25, 30, 50 rocznicę.
  2. W Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty i pogłębionego życia duchowego. Mszę św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.30, i po południu o godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia nawrócenia i pokuty w naszym życiu. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
  4. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.
  5. W okresie Wielkiego Postu wszystkich parafian zapraszam do pobożnego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
    Droga Krzyżowa              w każdy piątek o godz. 16.30, a później Msz św.
    Gorzkie Żale                    w każdą niedzielę o godz. 15.00, a później Msza św.
    Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!
  6. W piątek po Mszy św. spotkanie z I klasą gimnazjum.
  7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. wspomnienie o dominikaninie, o. Joachimie Badenim, który rok temu umarł w opinii świętości, za plecami Agcy, który chciał zabił zabić papieża, góralu czy ci nie żal? Jest „Promyczek Dobra” dla dzieci.
  9. Z naszej parafii dwie dziewczyny otrzymały stypendium fundacji abp. Jerzego Ablewicza.
    Ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyli:
    z Kars - Zalewscy,
    z Ujścia Jezuickiego – Bożena Jagieło,
    z Biskupic – Dąbrosiowie,
    z Woli Gręboszowskiej – Kramarscy, Piątkowie,
  10. Zwracam się serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki są do pobrania na stoliku.