1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.
    Przypominam:
    Droga Krzyżowa    w każdy piątek o godz. 16.30,
    Gorzkie Żale          w każdą niedzielę o godz. 15.00.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
    Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  4. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam w tym Wielkim Poście do wspólnej modlitwy.
  5. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
  6. W sobotę, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  7. W przyszłą niedzielę składka pod kościołem do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.
  8. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. wyjątkową rozmowę z abp. Piero Marini, byłym ceremoniarzem papieskim i jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, rozmowę o perłach wartych całego życia i o tym, ile razy w życiu można zbankrutować. Zaglądnijmy warto.
  9. W piątek w czasie Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych.
  10. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składam serdeczne życzenia wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy.