1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.
  2. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce trwa akcja: „Kościół w Polsce pomaga misjonarzom” - dlatego po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na pomoc ludziom wśród, których pracują Polscy misjonarze.
  3. Przypominam, że w naszym kościele są odprawiane następujące nabożeństwa wielkopostne:
    Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30,
    Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 17.00.
  5. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
  6. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy poruszającą rozmowę z abp. Mieczysławem Mokrzyckim o tym jak modlił się papież Jan Paweł II, o piramidzie manipulacji i nieścisłości wokół Komisji majątkowej. Jest też „Żyjmy Ewangelia” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła z Ujścia Jezuickiego – Gorzelą.
  9. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  10. Można już nabywać baranki i paschaliki świąteczne.
    W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składaj zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła ze stolika możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%.