1. Dzisiejsza niedziela, nosząca datę 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed roku. Dziś przypada 1. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie pamiętamy jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego Narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30,
    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
  3. Dzisiaj składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich, do wspólnej modlitwy o dobrą spowiedź wielkopostną dla wszystkich parafian.
  5. W piątek na godz. 20.00 zapraszam młodzież uczącą, pracującą, bezrobotną, wszystkich, którym odpowiada późniejsza godzina na modlitewne czuwanie do kościoła. Przed spowiedzią, na zakończenie Wielkiego Postu przyjdźmy wspólnie się pomodlić. Całość czuwania, adoracji krzyża zakończymy Apelem.
  6. W sobotę, 16 kwietnia, swoje 84. urodziny będzie obchodził Ojciec Święty Benedykt XVI. Wesprzyjmy go swoimi modlitwami, aby nadal dzielnie prowadził Kościół poprzez pełny niepokoju XXI wiek.
  7. W sobotę od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00 spowiedź wielkopostna  w naszej parafii.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 10.30 poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkie dzieci z palmami.
  9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.: o skuteczności modlitwy Jana Pawła II mówi kard. Stanisław Dziwisz, rozmowy z rodzinami ofiar tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem, „trzeba walczyć nie wolno się poddawać”. Zachęcam do zakupienia.
  11. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
  12. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych.