1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
  3. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest jako jałmużna postna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Juro od godz. 8.00 udam się do chorych z posługą. Proszę ich dziś zgłosić w zakrystii.
  5. We wtorek od godz. 9.00 będzie sprzątanie kościoła na święta. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców Okręgu.
  6. W środę po Mszy św. i nowennie spotkanie DSM, lektorów i ministrantów.
  7. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.(podać program).
  8. Proszę na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne i kapliczki, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Tego dnia ograniczmy także oglądanie telewizji i słuchanie muzyki, aby głębiej przeżyć dzień śmierci naszego Pana.
  9. Proszę Panów ze Straży o pełnienie warty przy Grobie Pana Jezusa.
  10. W Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00. Nie ma Mszy św. po południu.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim m. in. opowieść o najbardziej dramatycznych wydarzeniach świata, o Bogu na kolanach i zabitym na krzyżu, wspomnienie o Janie Pawle II, dlaczego Polacy wstydzą się swojej wiary, podczas gdy Amerykanie deklarują ją na tirach i billboardach? Jest też „Żyjmy Ewangelią” i „Mały Gość Niedzielny” z medalikiem z wizerunkiem Jana Pawła II.
  12. Wykonaliśmy nowe zasilanie dzwonów, gdyż były spalone dwa silniki zasilające dwa największe dzwony. Całkowity koszt naprawy to 7 800 zł, który za sponsorują naszej parafii Państwo Teresa i Stanisław Podgórscy z USA, którym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzwony będą dzwoniły teraz pół godziny przed każdą Mszą św. i w południe i o godz. 19.00 na Anioł Pański. Również wyjątkowych sytuacjach będą nas informowały o ważnych wydarzeniach.
  13. Zmieniliśmy tablice zasilającą kościół w prąd, gdyż była przestarzała.
  14. Bóg zapłać Pani Marii Witkowskiej za ofiarowanie parafii bloczków ozdobnych, a Panu Janowi Kowynia, Adamowi Smoła, Zygmuntowi Łata za pomoc w wykonaniu ozdobnego klombu.
  15. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Zmartwychwstania Pan Jezusa składka na potrzeby parafii.