1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielka na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy Zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!
  3. Z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI 24 maja we wtorek będziemy się modlili za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  4. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Zapraszam wszystkie mamy na godz. 18.00 na dar słowa i serca dzieci i młodzieży naszym mamą.
  5. W sobotę, 28 maja, przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewole Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.
    W sobotę msza św. i majówka o godz. 6.30., po której dzieci wyjadą na wycieczkę na Prehybę.
  6. W środę po majówce spotkanie DSM.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Moi drodzy jest nas 8 wiosek, które wchodzą w skład parafii. Dlatego do każdego ołtarza przydzieliłem 2 wioski, które z roku na rok będą dbać o te ołtarze. Wielu chciało się włączyć w przygotowanie, wielu ma wiele artystycznych talentów, które będzie można teraz wykorzystać. Proszę odpowiedzialnych za przygotowanie panie, panów sołtysów z poszczególnych wiosek, radnych parafialnych z poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy: I przy straży mieszkańców Gręboszowa(Karsy), II przy Gminie mieszkańców Lubiczka(Okręg), III przy aptece mieszkańców Ujścia Jezuickiego(Wola Gręboszowska), IV przy przedszkolu mieszkańców Biskupic(Zawierzbie).
  8. Bóg zapłać firmie „Pietras” Andrzej Pietras z Tarnowa za wykonanie modernizacji instalacji elektrycznej w kościele. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 6000 zł. Firma „Pietras” ofiarowała 4000 zł, a resztę pokryła parafia.
  9. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. kim jest współczesna matka Polka ? Dlaczego niewierzący się nawracają. O bierzmowanych cenach leków. Jest też dodatek litania do bł. Jana Pawła II. Moi drodzy państwo coraz bardziej kładzie cenzurę na wszystko to może warto sięgnąć po prasę katolicką.
  10. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana
    + Józef Sambor l. 83 z Ujścia Jezuickiego,
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu…..