1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii św. wielkanocnej.
  3. W poniedziałek, 6 czerwca, przypada 1. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego nowego polskiego Błogosławionego będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym Narodem.
  4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
    I przy straży - Gręboszów, II przy Gminie - Lubiczko, III przy aptece – Ujście Jezuickie, IV przy przedszkolu - Biskupice.
  5. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. Benedykt XVI odwiedza Chorwację, katechizm jak kryminał, przedmurze chrześcijaństwa.
  6. W przyszłą niedzielę ks. Marian Zapiór będzie głosił kazania i zbierał składkę jak co roku na budujący się kościół w Gnojniku.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła Bronisławie i Wojciechowi Wytrwał.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana
    + Maria Kosoń l. 50 z Gręboszowa,
    + Aniela Moryl    l. 99  z Kars
    + Zofia Koziara   l. 80  z Lubiczka, której pogrzeb jutro o godz. 10.00