1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
  2. Jutro Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą zaczęli głosić Ewangelię. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
  3. W środę godz.. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Wszystkich gorąco zapraszam.
  4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  5. W sobotę godz.. 9.00 w Żabnie rozpoczną się rozgrywki piłkarskie dla lektorów z całego dekanatu, a o godz. 14.00 dla ministrantów.
  6. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
  7. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy jak Chorwacja przyjęła Benedykta XVI, Niepokalanów jakiego nie znają pielgrzymi, o Duchu Świętym. Jest też „Mały Gość” dla dzieci.
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Mieczysław Janowiec - l.81 - z Woli Gręboszowskiej, pogrzeb  dziś o godz. 13.00
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu...