1. Kończysię czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy doNajświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwachczerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich,wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy zaBoże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę wcodziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat iswoje życie bez Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że SerceJezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi domiłość Boga i bliźniego.

2. Wewtorek, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnejwchodzimy w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wkalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo sądwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościółrzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tegosamego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiecewszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni.Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża BenedyktaXVI – Piotra naszych czasów. Msze św. ogodz. 8.00, 10.30 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze.

1. SpotkanieDSM w środa po Mszy św. wieczornej.

1. Wczwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00.poświęcenie ziół, wianków kwiatów i bł. dzieci.

1. Wpiątek, 1 lipca, któryjest jednocześnie pierwszym piątkiemmiesiąca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła będziemy gorącoprosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego… Zracji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post odpotraw mięsnych.

1. A wpierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca, całą naszą wspólnotęparafialną oddamy w opiekę Niepokalanemu Sercu NajświętszejMaryi Panny. W I sobotę o godz. 17.30Różaniec św., i Msza św. wieczorna.

1. W tymtygodniu przypada piątek i I sobota miesiąca lipca. Spowiedź św.codziennie przed Mszą św. wieczorną i w I piątek od godz. 6.00 ipo południu od godz. 16.30. W I piątek od godz. 8.00 udam się zposługą sakramentalną do chorych. O godz. 15.00 wystawienieNajświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornejMszy św.

1. Wprzyszłą niedzielę modlimy się o świętość życiakapłańskiego, a po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

1. Bógzapłać za ofiarę na potrzeby kościoła Teresie i Janowi Sowa zUSA.

1. Zachęcamdo czytania „ Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. w jaki sposób Jezus jest obecny w Eucharystii, z wizytą wWilnie – poznajemy przez wakacje wschodnie kresy, o objawieniach wMedjugorie.

1. Od 1 lipca ks.Edward Kabat rozpocznie odprawiać Msze św. gr. o spokój duszy śp. Zygmunta Gładysza.

1. Bógzapłać wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiegoprzeżycia Bożego Ciała. Wszystkim przygotowującym ołtarze,panom strażakom, młodzieży niosącej feretrony, dzieciom, panomorganiście i kościelnemu.