1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!
  2. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam do licznego udziału dzieci , młodzież i wszystkich czcicieli Naszej Matki. Czas wakacji wykorzystajmy, aby częściej uczestniczyć w środowej nowennie.
  3. W niedzielę gościć będziemy pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dwie grupy będą o godz. 8.00 na śniadaniu pod kościołem i 3 grupy w Ujściu Jezuickim o godz. 12.00 na obiedzie. Jeśli by ktoś chciał złożyć ofiarę na przygotowanie posiłków dla pielgrzymów, których podejmujemy to proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego i do skrzynki z intencjami do MB Gręboszowskiej. Przygotowujemy 200 liter zupy, 450 drożdżówek, chleb. O godz. 10.00 w naszym kościele będzie Msza św. dla nas wszystkich.
  4. Zbliża się odpust ku czci św. Anny, który będzie 24 lipca. 23 lipca w sobotę będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 18.00 dlatego gorąco proszę o posprzątanie cmentarza.
  5. W najnowszym Gościu przeczytamy m.in. rozmowę z kapucynem, który osobiście znał św. ojca Pio, o młodych Polakach w Niemczech, próbujących zachować wierność Chrystusowi, o dziesięciu cudownych miejscach w Polsce, które warto odwiedzić. Jest nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci cena 5 zł.. Zachęcam do czytania wakacyjnego.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Marcie Szczypta z USA i Józefie i Józefowi Sobota z Biskupic.
  7. Wszystkim naszym parafianom i licznym gościom życzę miłego odpoczynku i wielu łask Bożych. Szczęść Wam Boże.