1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele.
  2. W poniedziałek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał św. Benedykta głównym patronem Europy.
  3. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00.
  4. W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  5. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne.
  6. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 17.00 spotkanie muzyczno - sportowe dla służby liturgicznej, DSM i ich rodziców na boisku przy plebani.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. wzruszające świadectwo rodziców chorego Adasia, który nauczył ich większej miłości, o diable, który zawsze jest smutny i wiele ciekawych informacji z kościoła tarnowskiego.
  8. W imieniu pielgrzymów i swoim pragnę podziękować wam drodzy parafianie za piękne przyjęcie i za gościnę, za złożone pieniądze na rzecz pielgrzymki. Bóg zapłać paniom z Ujścia Jezuickiego, ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola za przygotowanie posiłków.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
    + Eugeniusz Łos l.69 z Zawierzbia, Ujścia Jezuickiego
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu:
    Dobry Jezu a nasz Panie....