1. Dzisiaj, 14 sierpnia, przypada 20. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.
  2. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.
  3. Jutro Odpust parafialny Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Naszemu odpustowi przewodniczył będzie ks. prałat Adam Mardeusz. Przed sumą o godz. 10.30 schola będzie śpiewała pieśni maryjne. Proszę na sumę odpustową dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, młodzież do niesienia figur. Chciejmy się wszyscy włączyć się aktywnie w przeżycie odpustu parafialnego. Proszę braci strażaków z całej parafii do niesienia feretronów i baldachimu
  4. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. W środę rozpoczyna się Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. My przyjdźmy z dziećmi na nowennę, aby modlić się za pielgrzymów i duchowo pielgrzymować na Jasną Górę.
  5. Piątek o godz. 18. 00 Msza św. i koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Ujścia Jezuickiego sprzątającym kościół za ofiarę na kwiaty na ubranie kościoła na Odpust. Bóg zapłać państwu Teresie i Edwardowi Isakiewicz z Woli Gręboszowskiej za postawienie nowej figurki ku czci MB z Luord w roku jubileuszowym naszej diecezji.
  7. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. Jezus na Woodstock, o nowym zgromadzeniu kontemplacyjno-pustelniczym, gdzie dziś Jezus i Jego apostołowie szukaliby uczniów. Zachęcam do nabycia.