1. Zdaje się, jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
  2. Dzisiaj pod kościołem składka do puszek na KUL i PAT. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę
  3. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W czwartek od godz. 8.00 proszę o posprzątanie kościoła przed odpustem mieszkańców Ujścia Jezuickiego od P. Stanisława Wdowiaka do P. Tadeusza Skowrona.
  5. W piątek od godz. 16.30 spowiedź przed odpustem będzie więcej kapłanów. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy potrzebuję łaski sakramentu pokuty do skorzystania ze spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej spotkanie DSM i lektorów.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m.in. o Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce, która nieprzerwanie od trzystu lat wyrusza na Jasną Górę, Zenon Laskowik opowiada o Bożym ostrzeżeniu , które wyprowadziło go z choroby alkoholowej, szczegółowe omówienie polskiego raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Zachęcam do nabywania.
  7. Spotkanie przedpielgrzymkowe (organizacjne) będzie 10 sierpnia 2011 roku (wtorek) o godz. 19.00 w auli Domu Parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie tego spotkania istnieje możliwość zapisania się na XXIX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Gorę.
  8. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności”
    + Jarosław Dąbroś z Woli Gręboszowskiej
    + Dominik Sobota z Zawierzbia, a zmarły w USA. polećmy ją miłosierdziu Bożemu
    Dobry Jezu a nasz Panie...