1. Z początkiem obecnego tygodnia przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 67. rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  3. We wtorek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
  4. W środę Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada akurat tego dnia, w modlitwach będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek, będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Spowiedź w naszym kościele w środę od godz. 16.30 i w piątek rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  7. W pierwszy piątek rano od godz. 8.00 udam się do chorych z posługą kapłańską, a od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca sierpnia. O godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. Wszystkich serdecznie zapraszam. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m.in. o 150 rocznicy objawień Matki Bożej na Wiktorówkach, o sanktuarium maryjnym w Berdyczowie w ramach cyklu wakacyjnego „Bliskie Kresy”.
  10. Bóg zapłać Wam za ofiarę na potrzeby kościoła: Władysławowi Wytrwał i Janinie Szarek z USA.