1. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.
  2. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego od godz. 16.30.
  3. W czwartek, 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.Msza św. o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie odprawiona o godz. 8.00. Jak co roku autobusy szkolne podwiozą dzieci i młodzież gimnazjalną na Mszę św. i potem odwiozą.
  4. W czwartek przypada 1 września, a zatem 72. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. W piątek, 2 września – pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; W I piątek Msza św. rano i po południu o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi rano i po południu od godz. 16.30. W pierwszy piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W pierwszy piątek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  7. W sobotę, 3 września – pierwsza sobota miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. W I sobotę różaniec o godz. 17.30 i Msza św., a po niej spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum z rodzicami.
  8. W „Gość Niedzielnym” możemy przeczytać m. in. „Kochajcie kościół”! – o spotkaniu młodych z papieżem, o młodych ludziach zaangażowanych w duchową adopcję poczętych dzieci, dlaczego ponad połowa ceny za benzynę w Polsce to podatki. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z podręcznym pomocnikiem matematycznym i osłodzeniem powrotu do szkoły.
  9. Bóg zapłać Marii i Henrykowi Deszcz z USA za ofiarę na potrzeby kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kościoła i dbają o jego piękno.
  10. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie DSM. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do udziału w grupach parafialnych.