1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Jutro, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam młodzież na wspólną modlitwę.
  3. W czwartek też od godz. 14.00 z radiem RDN można będzie uczestniczyć w zakończeniu 29 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  4. W piątek, 26 sierpnia będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Msza św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
  6. Bóg zapłać jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego odpustu ku czci naszej patronki. Z serca wszystkim dziękuję.
  7. Zachęcam do czytania prasy religijnej: „ Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy wiele ciekawych artykułów. Zachęcam do nabycia i czytania.
  8. Trwają zapisy w sklepie P. Michała na wyjazd autokarowy 25 sierpnia o godz. 7.00 z pod kościoła w Gręboszowie do Częstochowy na powitanie pielgrzymów.