1. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W czwartek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  2. W środę o godz. 16.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej, a o godz. 17.00 wyjście na pielgrzymkę do Odporyszowa, gdzie o godz. 24.00 zostanie odprawiona przy źródełku Uroczysta Msza św. odpustowa. Powrót we własnym zakresie.
  3. W czwartek, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
  4. Wyjazd zapisanych dziewczynek z DSM, ministrantów i lektorów na wycieczkę w sobotę o godz. 12.30.
  5. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. czy trzeba wierzyć w objawienia prywatne? Co objawieniom prywatnym zawdzięcza współczesny Kościół? Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Zachęcam do czytania.
  6. Bóg zapłać Małgorzacie i Bartoszowi Garbicz, Annie i Pawłowi Gierałtowskim, Leokadii i Jerzemu Bigos z USA za ofiarę na potrzeby kościoła.