1. W dzisiejszą niedzielę, 11 września, przypada rocznicą tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Dokładnie dziesięć lat temu z powodu nienawiści, chęci zemsty i odwetu zginęło tylu niewinnych ludzi. A Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Zatem módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.
  2. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msza św. godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej. Spotkanie I i II klasy gimnazjum z rodzicami.
  3. W tym tygodniu, w czwartek, 15 września, jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
  4. A w sobotę, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  5. W piątek po Mszy św. spotkanie lektorów, a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w 5 rocznica śmierci ks. proboszcza Władysława Golca.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz KUL-u.
  8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. lista posłów, którzy zagłosowali za życiem, o tym, że kochający się rodzice wychowują najlepiej, prezydent USA George W. Bush, opisuje dramatyczne wydarzenia z 11 września 2001 r. Jest też „Promyczek Dobra” dla dzieci.