1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Zbiórka do puszek na KUL i PAT.
  2. Jutro rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.
  3. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na wspólną modlitwę i spotkanie.
  4. W piątek po Mszy św. spotkanie ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcą służyć.
  5. Dziewczynki należące do DSM-u, oraz te, które chcą jeszcze należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszam w sobotę na godz. 10.00.
  6. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby kościoła.
  7. Bóg zapłać Bronisławie i Wojciechowi Wytrwał za ofiarę na potrzeby kościoła. Wielkie dzięki za pomoc za przygotowanie naszych bram wejściowych do kościoła do tynku Adamowi Smole, Przemkowi Landowskiemu, Krzysiowi Rumas oraz I klasy gimnazjum nikomu, z II Szymonowi Misiaszek, Wojtkowi Kochańczyk, Pawłowi Bigos, z III klasy Markowi Kaczówka, Krzysztofowi Potoczny. Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc codziennie do czyszczenia kaplic i bram. Bóg zapłać Pani dekorującej kwiatami kościół.
  8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o modlitwie prezydenta Baracka Obamy, ciekawie o kościele, oni nie wstydzą się Jezusa.
  9. Ks. Prałat Ryszard Banach odprawia Msze św. greg. za śp. Józefa Sambor.