1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.
  2. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  3. W czwartek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a kolejna niedziela, 2 października, niejako przesłania wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
  4. W najbliższą sobotę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. W I sobotę o godz. 17.30 różaniec i obowiązkowe spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  5. W sobotę spotkanie DSM o godz. 16.30.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Teresie Sucharskiej, Marii i Janowi Podgórskim, Małgorzacie i Stanisławowi Podgórskim, Helenie i Franciszkowi Podgórski – Scimeca, Stefanii Podgórskiej, Annie i Rudolfowi Podgórskim, Annie Śliwa, Zofii i Zygmuntowi Papciak, Józefowi Smoła, Stanisławowi Woźniczka, Józefowi Woźniczka.
  8. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. jak szukać pomocy u św. Józefa, o niemieckich miastach, które odwiedza Benedykt XVI. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży z wielką mapą świata, aby wiedzieć gdzie chrześcijanie są prześladowani.