1. Przeżywamy dziś w parafii 40 rocznicę pobytu u nas ks. Kardynała Karola Wojtyły i poświęcenia dwóch epitafiów poświęconych ks. proboszczowi Piotrowi Halakowi i majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Z tej okazji w czasie centralnych uroczystości na sumie ks. infułat Władysław Kostrzewa poświęci obraz błogosławionego Jana Pawła II jako wotum za wyniesienie naszego wielkiego rodaka na ołtarze. W tym roku przypada 80 rocznica śmierci ks. Piotra Halaka, 30 rocznica śmierci ks. Stanisława Kurka, 65 rocznica śmierci majora Henryka Sucharskiego i 65 rocznica śmierci Stefanii Łąckiej.
  2. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla,  która kończy rok liturgiczny.
  4. Bóg zapłać fundatorom obrazu bł. Jana Pawła II: Zofii i Marianowi Kołodziej, Ewelinie i Marcinowi Kołodziej, Cecylii i Jerzemu Wcisło, Marianowi Kalafarskiemu.
  5. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła: Eugeniusz Borek. Henrykowi Gała, Janinie i Krzysztofowi Skalak,
  6. Zachęcam do zakupienia i czytania : „Gościa Niedzielnego” możemy w nim przeczytać m. in. dlaczego Kościół wyżej ceni i silnie zaleca grzebanie ciała, a kremację jedynie dopuszcza i toleruje, udzieliłem wszystkim rozgrzeszenia – opowiada o. Piotr Chyła, pasażer słynnego lotu boeingiem 767.
  7. Dziś przypada III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się i wspieramy chrześcijan z Sudanu. Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego – najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku – borykają się z walkami i prześladowaniem. W przededniu referendum niepodległościowego w 2011 roku ponad dwa miliony ludzi, uciekając przed gwałtownymi walkami, powróciło na południe kraju. 11 mln Sudańczyków cierpi głód i nie ma dostępu do wody. Brak też pomocy medycznej, a wskaźnik śmiertelności kobiet rodzących w Południowym Sudanie należy do najwyższych na świecie. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję „Pomoc dla Sudanu”. Można wesprzeć obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez siostry salezjanki. Do końca grudnia wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405.
  8. Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:
    + Zofia Chwałek z Ujścia Jezuickiego
    + Joanna Kazimierska z Ujścia Jezuickiego Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...