1. 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich. Za pobożne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uczynimy to wspólnie po sumie.
  2. Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki pobłogosławione przez kapłana jak w roku ubiegłym pod kościołem ze względów zdrowotnych. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę,  którą składamy jest  wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok  w naszym kościele.
  3. Bardzo dziękuję, wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości 40 – lecia pobytu kardynała Karola Wojtyły w Gręboszowie. dzieciom i młodzieży,  DSM, lektorom i ministrantom, którzy brali udział w uroczystościach,   paniom dekorującym kościół. Wszystkim, którzy na różny sposób wsparli nas w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości z serca  dziękuję. Dziękuję  młodzieży z pocztem  sztandarowym  Szkoły Podstawowej im. Majora Sucharskiego z Gręboszowa,  PSL,  Ochotniczej Straży Pożarnej z Gręboszowa,  z Ujścia Jezuickiego, Okręgu i Bieniaszowic, z Biskupic.
  4. Bóg zapłać Leokadii i Jerzemu Bigos za ofiarowanie odkurzacza do kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii. Jesteśmy na minusie mamy 39 tysięcy długu. Jeśli by kto mógł to bardzo proszę o wsparcie parafii.
  6. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2011 z wyjątkowymi zdjęciami sanktuarium na Górze św. Anny.
  7. Bardzo proszę o posprzątanie cmentarz i wzięcie chryzantem do domu.
  8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzę zdrowia, wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
    + Bronisława Wytrwał z Gręboszowa
    + Anna  Kosoń z  Biskupic
    Polećmy je  miłosierdziu Bożemu...