1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem „Kościół naszym domem”. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty w tym tygodniu: o godz. 17.00. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Pamiętajmy także o wielkodusznych postanowieniach adwentowych, tak aby przez pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty i modlitwę oraz uczynki miłosierne uczynione bliźnim jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi I klasa gimnazjum, którą wraz z rodzicami zapraszam na miesięczną katechezę.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę od godz.15.30. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  5. W I sobotę spotkanie III klasy gimnazjum z rodzicami na Mszy św. o godz. 17.00. Różaniec o 16.30. W sobotę po roratach spotkanie DSM, lektorów i ministrantów ze św. Mikołajem.
  6. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii rodzinie Kramarskim, Jolancie, Michałowi Misiaszek i pewnej rodzinie.