1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa. Dziś po Mszy św. składka pod kościołem do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty w tym tygodniu: wieczorem o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00 rano. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  3. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, wybrana od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że będą oglądać Boga. Zbierane w tym dniu ofiary przeznaczone zostaną na budujące się kościoły w Polsce. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na Msze św. wieczorną zapraszam wszystkie dzieci klas II wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.
  4. Pan organista rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki wigilijne. Polecamy również caritasowe świece wigilijne.
  5. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu!
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. nie wyobrażam sobie życia bez Kościoła, są też Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na płycie CD – do śpiewania w domu i w samochodzie. Są też czasopisma dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” z ciekawymi wkładkami.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii złożoną w ubiegłym tygodniu. Dziękuję Tamarze i Andrzejowi Szczechura, Annie Kowal, Janinie i Jerzemu Wites, Annie i Tadeuszowi Sobota, Borońcą, rodzinie z Gręboszowa.