1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
  2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  3. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  4. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  5. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie DSM.
  6. W święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, przypadające w piątek, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.
  7. W przyszłą niedzielę na zapraszam babcie i dziadków z okazji ich święta na godz. 10.25. Dzieci przedszkolne przedstawią dla nich swój program. Serdecznie zapraszam.
  8. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. - wzruszająca opowieść o matce, która utraciła dziecko i doświadczyła czułej miłości Pana Boga; o nawróceniach za sprawą babci i dziadka; u podstaw najbardziej liberalnego prawa aborcyjnego w USA legło kłamstwo – jego autorka, a właściwie ofiara, przyznała się do mistyfikacji po latach. W „Małym Gościu Niedzielnym”: komputerowe testy dla szóstoklasistów na płycie CD, jakimi uczniami byli wybitni naukowcy i profesorowie.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na kościół rodzinie z Biskupic.
  10. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii. Można składać w kopertach podpisanych ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła. Proszę podać numer domu.
  11. Kurs przedmałżeński odbędzie się w Dąbrowie Tarnowskiej w dniach 1, 2 i 3 marca w Domu Parafialnym. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu 14 6422526.
  12. Serdecznie dziękuję Wam kochani parafianie za życzliwe przyjęcie mnie w swoich domach, za wspólną modlitwę, za chrześcijańską atmosferę, za religijny wystrój mieszkań, za cenne uwagi.Szczególne podziękowanie należy się za troskę rodziców o przekaz wiary dzieciom i wnukom. Jest to bowiem najważniejszy obowiązek chrześcijańskich rodziców i dziadków.
  13. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
    Przypominam porządek adoracji :
    - od 9.00 do 10.00 - Ujście Jezuickie,
    - od 11.30 do 12.00 - Dzieci,
    - od 12.00 do 13.00 - Biskupice,
    - od 13.00 do 14.00 - Zawierzbie,
    - od 14.00 do 15.00 - Karsy.
  14. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie:
    z Gręboszowa – Anna i Paweł Potępa, Lucyna Kaczówka, Joanna i Józef Badoń,
    z Ujścia Jezuickiego – Helena Kaczmarczyk,