1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
    Dziś kończymy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
    Na Nabożeństwo Czterdziestogodzinne zapraszam:
    od 9.00 do 10.00        młodzież,
    od 11.30 do 12.00      dzieci przedszkolne, poprowadzą przedszkolaki,
    od 12.00 do 13.00      parafianie z Woli Żelichowskiej
    od 13.00 do 14.00       Okręg i pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą jubileusze małżeńskie,
    od 14.00 do 15.00      Wola Gręboszowska,
  2. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będzie jutro o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
  4. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.30, 17.00.
  5. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  6. W piątek o godzinie 16.30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Zapraszam młodzież I i II klasy gimnazjum na miesięczne nabożeństwo.
  7. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – i tak będzie przez cały Wielki Post.
  8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. o wielkopostnej tradycji odwiedzania kościołów stacyjnych w Rzymie; o tym, że każde małżeństwo da się uratować – rozmowa z duszpasterzem wspólnoty trudnych małżeństw „Sychar”.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Marcie Szczypta z USA.
  10. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  11.  Zwracam się serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki są do pobrania na stoliku.
  12.  Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła:
    z Gręboszowa – Rumasowie, Marta i Janusz Sokół, Henryk Deszcz, Roman Szabla, Danuta i Tadeusz Zawodny, Janina i Kazimierz Kochanek, Bozena i Benedykt Banach, Maria Wielgus, Kutowie, Świętkowie, Daneccy, Stanisława Szczawińska, Surmanowie, Maria i Roman Kłos,
    z Kars – Maria i Jan Kowal, Dymonowie, Jan Zabawski, Józef Boroniec, Cabajowie, Kazimiera i Marian Gaweł,
    z Zawierzbia – Anna Kowal, Sylwia i Łukasz Janowiec, Teres Łoboda,
    z Lubiczka – Helena i Kazimierz Skowron, Łosowie, Dorota i Robert Dudek, Marek Grabiec,
    z Ujścia Jezuickiego – Janina i Krzysztof Skalak, Helena Matyas, Wytrwałowie, Ewa i Zdzisław Kowal, Katarzyna i Jan Czupryna, Maria i Krzysztof Szarek, Kamila i Eugeniusz Grabiec,
    z Woli Gręboszowskiej – Piwowarczykowie, Janina Oleś, Barbara i Robert Dziubla, Anna i Józef Kapusta, Krystyna i Kazimierz Dziubla, Janina Borek, Józef Brzyś,
    z Biskupic – Buczyńscy, Zielińscy,
    z Woli Żelichowskiej – Małgorzata i Robert Kądzielawa, Felicja i Roman Gądek, Serusiowie,
    z Okręgu – Wytrwałowie, Konieczni,
    z Borusowej – Cecylia i Jerzy Wcisło,