1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają  w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.
  2. Przypominam, że za pobożny udział piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
    Droga Krzyżowa  - piątek o godz. 16.30,
    Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową   i Gorzkimi Żalami.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 17.00, o godz. 16.30 różaniec.
  5. W piątek na drogę krzyżową zapraszam młodzież I i II klasy gimnazjum na co miesięczne spotkanie.
  6. W piątek o godz. 15.30 w Domu Św. Anny mierzenie strojów I komunijnych dla dzieci przystępujących w tym roku do I komunii św. i po Drodze
    Krzyżowej poświęcenie książeczek.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy film o dzieciństwie, młodości, Josepha Ratzingera, przeczytamy m.in. jak w przeszłości wybierano papieży.
  8. Można już nabywać baranki i paschaliki świąteczne.
  9. Na Gorzkich Żalach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.
  10. Ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła złożyli:
    z Gręboszowa – Teresa i Mieczysław Łoś,
    z Biskupic – Dąbrosiowie,
    z Kars – Jolanta i Zbigniew Zalescy, Tadeusz Woźniak,
    z Woli Gręboszowskiej – Halina i Jan Koziara, Tadeusz Wytrwał, Krystyna Gaweł,
    z Woli Żelichowskiej – Zuzanna Sobota,
  11. Miło mi poinformować, ze decyzją Sejmiku Województwa Małopolskiego otrzymaliśmy dotację w kwocie 30 000 zł. na dalszą prace przy wykonaniu izolacji poziomej kościoła. Także z Lokalnej Grupy Działania „PERŁY PONIDZIA” otrzymaliśmy 25 000 zł. na remont konserwatorski 5 figur kamiennych na elewacji frontowej.