1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe,  wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
  3. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, która jest jako jałmużna postna.
  4. W środę od godz. 9.00 będzie sprzątanie kościoła na święta. Bardzo proszę  o pomoc mieszkańców Kars od P. Sikorskich do P. Dymonów.
  5. W środę po Mszy św. i nowennie spotkanie DSM, lektorów i ministrantów.
  6. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.(podać program).
  7. Proszę na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne i kapliczki,   aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie.  W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Tego dnia ograniczmy także oglądanie telewizji i słuchanie muzyki, aby głębiej przeżyć dzień śmierci naszego Pana.
  8. Proszę Panów ze Straży o pełnienie warty przy Grobie Pana Jezusa.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt Msze św.  o godz. 8.00, 10.30, 12.00. Nie ma Mszy św. po południu.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim m. in. kim jest nowy papież i bardzo dużo wiadomości o nim. Jest też duży obrazek papieża Franciszka.
  11. Bóg zapłać Jackowi Mamulskiemu z USA za ofiarę na potrzeby parafii.
  12. Na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła ofiarę złożyli:
    z Gręboszowa – Dorota i Mariusz Klucz,
    z Woli Gręboszowskiej – Monika i Grzegorz Kilian.
    z Kars – Józefa Świętek.