1. Drodzy Moi !
    Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”.
    SZCZĘŚĆ BOŻE!
  2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Msze św. o godzinie 8.00, 10.30. i o godz. 12.00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  3. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: paniom dekorującym nasz kościół Pani Renacie Stokłosa, rodzinie Zawodnym, mieszkańcom Kars sprzątającym kościół, młodzieży, służbie liturgicznej, kantorkom śpiewającym psalmy, strażakom pełniącym wartę przy Grobie, panu kościelnemu i panu organiście, panu grabarzowi, młodzieży prowadzącej adoracje, DSM, ministrantom, lektorom, wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy tak licznie uczestniczyli w adoracji, a szczególnie tym nie wymienionym z nazwiska, którzy cichą modlitwą, ofiarą i cierpieniem pomagali nam wszystkim w przeżyciu wielkich tajemnic naszego Odkupienia składam serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o modlitewnej pamięci.
  4. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez cały tydzień od wtorku codziennie o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  5. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować!
  6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież I klasy gimnazjum. Zapraszam młodzież z rodzicami na comiesięczną katechezę.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W sobotę godz. 17.30 różaniec poprowadzi III klasa gimnazjum, a później Msza św.
  8. Wszystkie dzieci, które miały skarbonki na Wielki Post proszę o przyniesienie ich w przyszłą niedzielę w Święto Bożego Miłosierdzia, diecezjalny Dzień „Caritas” i złożenia swojego „daru serca” na pomoc potrzebującym. Bóg zapłać dzieciom za ich uczynek miłosierdzia.
  9. Bardzo cieszę się, że wielu z Was nawiedziło już cmentarz i mogiły swoich bliskich, proszę dziś nie zapomnieć o nich i pomodlić się za tych, którzy już odeszli do wieczności.
  10.  Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy m.in.: Fascynującą historię chusty znalezionej w pustym grobie przez św. Piotra, jak polski dyplomata wymodlił papieża z Ameryki Południowej?; Poruszająca historia nawrócenia aktora, odtwarzającego rolę Barabasza w filmie „Pasja”. Jest też „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam do czytania. Szczęść Boże Wam na całą oktawę Zmartwychwstania !