1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  3. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00.
  4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy co Kościół głosi w sprawach dotyczących życia ludzkiego? – dokument bioetyczny opracowany przez Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych o aktualnych sprawach kościoła. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, w którym przeczytamy: tańczył tango, kibicował każdemu meczowi San Lorenzo, odwiedzał argentyńskie dzielnice nędzy, czyli jaki jest ojciec święty Franciszek, piętrowa Argentyna, czyli o ojczyźnie nowego papieża. Zachęcam do czytania.
  6. Z naszej wspólnoty odszeszły do wieczności:
    + Władysława Wielgus z Gręboszowa
    + Helena Sucharska z Biskupic, której pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00
    polećmy je miłosierdziu Bożemu...