1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
  2. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. W wigilię św. wspomnienia św. Marka będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne zbiory i o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  4. W tym tygodniu, w czwartek, 25 kwietnia, celebrujemy także święto Marka Ewangelisty.
  5. W 12 maja o godz. 12.00 będzie I komunia św., a 19 maja na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy I rocznicę komunii św. W piątek o godz. 17.00 próba przed I komunią św. Obecność obowiązkowa.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy, rozmowa o początkach wszechświata z ks. Michałem Hellerem. Niedawno przyznana ks. prof. Hellerowi nagroda Super Wiktora Specjalnego dowodzi tego, że jego badania naukowe, choć bardzo specjalistyczne, cieszą się szerokim zainteresowaniem. W najnowszym „Gościu” ksiądz profesor tłumaczy jak rozumieć rolę przypadku w powstaniu świata oraz w jaki sposób rozwój nauk fizycznych wpływa na teologię. Jest też „Żyjmy Ewangelią” oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam do czytania.