1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.00. Bardzo proszę dzieci przygotowujące się do I komunii św., młodzież III klasy gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania o udział od pierwszego nabożeństwa.
  3. W środę o godz. 16.30 spowiedź przed I piątkiem. O godz. 18.00 Msza św., nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich maturzystów.
  4. W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.30 i 15.00. Po Mszy św. popołudniowej spotkanie DSM obowiązkowe.
  5. W pierwszy czwartek o godz. 8.00 udam się z posługa do chorych.
  6. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi młodzież III klasy gimnazjum, a po majówce spotkanie młodzieży i rodziców. Jest to ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", jest też płyta DVD z filmem dokumentalnym o księdzu-męczenniku z czasów II wojny światowej. W poniedziałek, 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W związku z tym do najnowszego „Gościa Niedzielnego” dołączony został film dokumentalny „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”. Opowiada o tragicznych losach księdza Jana Machy, założyciela podziemnej organizacji „Konwalia” w Rudzie Śląskiej. Jej celem było niesienie pomocy rodzinom ofiar hitlerowskiego terroru. Za działalność konspiracyjną ks. Jan został aresztowany, a następnie ścięty 3 grudnia 1942 roku w katowickim więzieniu przy ulicy Mikołowskiej. W chwili śmierci miał zaledwie 28 lat. W marcu br. rozpoczęły się prace związane z procesem beatyfikacyjnym ks. Jana Machy.