1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
  2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św., nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 10.00 i 15.00. O godz. 10.00 w naszym kościele Msza św. i Procesja Eucharystyczna do IV ołtarzy. Na procesję zapraszam jak najliczniej wszystkich Parafian, szczególnie małe dzieci z rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci I Komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, młodzież, Panów Strażaków ze wszystkich wiosek, delegacje ze sztandarami. Proszę, na procesję wziąć wszystkie sztandary i feretrony. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
  5. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
  6. W tym tygodniu w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 będzie odprawiana uroczysta Msza św., a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Proszę, by rodzicie codziennie przychodzili ze swoimi małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy serdecznie dzieci I Komunijne w strojach, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału w tych nabożeństwach. Codziennie w czasie oktawy będzie Msza św. o szczęśliwe urodzaje i bł. Boże za mieszkańców poszczególnych wiosek. Mieszkańcy tej wioski niosą baldachim, sztandary i feretrony.
  7. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o beatyfikowanym włoskim księdzu zamordowanym przez sycylijską mafię; dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak, jak Polacy Jana Pawła II? – rozmowa z kard. Joachimem Meisnerem. Jest też nowy „Promyczek Dobra”. Zachęcam do wzięcia.