1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zbiórka pod kościołem na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W Roku Wiary dziś o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja na całym świecie pod przewodnictwem papieża Franciszka. Także w naszym kościele od 17.00 do 18.00 będziemy trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Zapowiada się wyjątkowe doświadczenie bycia Kościołem, skoro tylu z nas, braci i sióstr w wierze, zjednoczy się w tym samym momencie na chwaleniu Boga. Z ziemi do nieba popłynie potężna modlitwa, a z nieba na ziemię deszcz łask.
  3. Codziennie do czwartku Msza Święta w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej.
  5. W środę od godz. 16.30 spowiedź przed I piątkiem.
  6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. poświęcenie ziół, wianków kwiatów i bł. dzieci.
  7. W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z procesją o godz.18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Rano o godz. 8.00 udam się do chorych. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu którą poprowadzą Róże Różańcowe z Kars.
  8. Najbliższa sobota będzie poświęcona Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy Tę, która jest wzorem miłości do Boga i ludzi.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  10. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Bożego Ciała. Wszystkim przygotowującym ołtarze, panom strażakom, młodzieży niosącej feretrony, dzieciom, panom organiście i kościelnemu.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. czy naukowcy z USA sklonowali człowieka?, Aleksander Kłak, srebrny medalista z Barcelony, opowiada o powrocie do Boga.