1. Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia.
  2. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
  3. Dziś zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W środę różaniec o godz. 17.30, który poprowadzi młodzież II klasy gimnazjum, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli naszej patronki.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o milionach Francuzów, którzy wyszli na ulice w obronie rodziny, dzieci i zdrowego rozsądku; kto założył pierwszą w Polsce szkołę dla dziewcząt? Jest też seria 3-minutowych filmów wyjaśniających katechizm na DVD.