1. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
  3. W środę Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej o godz. 18.00. Spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego od godz. 16.30. Gorąco zachęcam do licznego udziału dzieci i młodzież, aby Matce Bożej polecić swój czas wakacji.
  4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą o godzinie 8.00.
  5. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.30, 15.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  6. W przyszła niedziele odpust w Borusowej.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. reportaż z Buenos Aires, skąd pochodzi papież Franciszek, o najstarszym obrazie przedstawiającym Maryję, z którym tradycja wiąże powstanie modlitwy „Pod Twoją obronę” oraz hymnu „Regina coeli”. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  8. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia: dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Gręboszowskiej.
  9. Rada Parafialna ustaliła, że jak w roku ubiegłym przejdą po naszych domach przedstawiciele parafii i zbiorą na listę ofiary za pracę P. Kościelnego i P. Grabarza. Z każdego domu ofiara wynosi 50 zł. na cały rok dla obu panów. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  10. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Barbarze i Zdzisławowi Tokarskim.
  11. Naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
    + Genowefa Sekuła pochodząca z Gręboszowa, a mieszkająca w Tarnowie l. 73  polećmy ją miłosierdziu Bożemu...