1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
  2. W środę gościć będziemy pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dwie grupy będą o godz. 8.00 na śniadaniu pod kościołem i 3 grupy w Ujściu Jezuickim o godz. 12.00 na obiedzie. Dziękuję tym, którzy przygotowują 200 liter jedzenia dla pielgrzymów. Jak ktoś mógł to proszę przynieść jajka i ser biały we wtorek do przedszkola. O godz. 9.45 w naszym kościele będzie Msza św. pielgrzymkowa, w której wszyscy możemy uczestniczyć.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam do licznego udziału dzieci , młodzież i wszystkich czcicieli Naszej Matki. Czas wakacji wykorzystajmy, aby częściej uczestniczyć w środowej nowennie.
  4. Zbliża się odpust ku czci św. Anny, który będzie 21 lipca. 20 lipca w sobotę będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 18.00 dlatego gorąco proszę o posprzątanie cmentarza.
  5. W najnowszym Gościu przeczytamy m.in. ile przykazań kościelnych było w przeszłości i jaka była ich treść?, rozmowa z Natalią Niemen, największą gwiazdą tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu. Jest też nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci w cenie 5 zł. z płytą DVD.
  6. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. Bóg zapłać rodzinie, która na poprzednią niedzielę udekorowała kościół kwiatami.
  8. Dziś w Chicago piknik parafii Gręboszów. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11.00, a później przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zachęcie swoich bliskich tam przebywających do udziału w pikniku.
  9. Wszystkim naszym parafianom i licznym gościom życzę miłego odpoczynku i wielu łask Bożych. Szczęść Wam Boże.

Trwają zapisy na XXXI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się na siłach do uczestnictwa w dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze, którym w tym roku towarzyszą słowa: Być solą ziemi.

Koszt uczestnictwa w tegorocznej PPT wynosi 90 zł (warto zarezerwować w budżecie dodatkowe 20zł na pamiątkowy podkoszulek grupowy na wejście na Jasną Górę i na pielgrzymkową smycz na legitymację), druga osoba z domu płaci 60 zł, a każde następne dziecko (do klasy VI włącznie) tylko 10 zł. Osoby poniżej 16 roku życia muszą mieć pełnoletniego opiekuna, jest to warunek ubezpieczenia PPT. Koszty powrotu z Jasnej Góry autokarem 30 złotych zapisy na spotkaniu przed pielgrzymkowym.

SPOTKANIE PRZEDPIELGRZYMKOWE

Odbędzie się:

• 10 sierpnia o godz. 18.30, w kościele Marii Magdaleny w Szczucinie.
  • 11 sierpnia o godz. 18.45 w auli Domu Parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Będzie możliwość zapisania się oraz odebrania legitymacji pielgrzymkowej i gadżetów, potrzebnych na wejście na Jasną Górę.

Do Tarnowa 17 VIII udajemy się indywidualnie. Prosimy o punktualne przybycie na Eucharystię, która rozpocznie się o godz. 6.30.

Bagaże – informacje o zbiórce zostaną podane na spotkaniu przed pielgrzymkowym.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się we wszystkich parafiach diecezji do końca lipca, w sierpniu zgłoszenia przyjmują tylko przewodnicy poszczególnych grup oraz sekretariat grupy „9”.