1. Dziękuję wszystkim za piękny i tak liczny udział w naszym odpuście parafialnym. Niech Św. Anna nasza patronka, opiekunka rodzin wyprasza nam potrzebne łaski za życia i po śmierci. Bóg zapłać ks. mgr Piotrowi Grzanka Zastępcy Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej za przewodniczenie dzisiejszemu naszemu odpustowi, piękne słowo Boże.
  2. Dziękuję za przygotowanie siebie do odpustu przez liczną spowiedź w piątek i w tygodniu przed odpustem. Dziękuję wszystkim sprzątającym parafianom kościół z Woli Gręboszowskiej złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła, dekorującym pięknie naszą świątynię. Dziękuję wszystkim sprzątającym cmentarz. Bóg zapłać braciom strażakom, dzieciom i młodzieży.
  3. W tym tygodniu Ojciec Święty Franciszek rozpocznie Światowe Dni Młodzieży w Brazylii. Można je śledzić w radiu Maryja i w telewizji. Szczegółowy program w Gościu Niedzielnym.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zachęcam do licznego udziału.
  5. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła i świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona motocyklistów, kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  6. W piątek 26 VII – św. św. Joachim i Anna, rodziców Najświętszej Marii Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
  7. Zachęcam do czytania i nabywania prasy religijnej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. o nowym sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, w Londynie biali stanowią 60 procent mieszkańców. W Buenos Aires, mieście papieża Franciszka – 98 procent. Które z tych miast jest bardziej egzotyczne? Reportaż z Argentyny z wakacyjnego cyklu „Kościół na końcu świata”.
  8. Bóg zapłać rodzinie z Lubiczka i Woli Gręboszowskiej za ofiarę na potrzeby kościoła.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.