1. W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. We wtorek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msza Święta o godzinie 6.30.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  4. Składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na KUL i PAT.
  5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m.in. o Światowym Dniu Młodzieży. Uczestnicy spotkania na pytanie o cel udziału w ŚDM najczęściej odpowiadali, że przyjechali do Rio, „by umocnić wiarę”. Reporter „Gościa Niedzielnego” opisuje wrażenia młodzieży z udziału w ŚDM, a także radość Polaków po ogłoszeniu przez papieża, że miejscem kolejnych ŚDM w 2016 r. będzie Kraków. Ojciec święty podczas pielgrzymki do Brazylii wszędzie przyjmowany był entuzjastycznie.
  6. Spotkanie wszystkich idących na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę:
    10 sierpnia w sobotę o godz. 18.30, w kościele Marii Magdaleny w Szczucinie, i 11 sierpnia w przyszłą niedzielę o godz. 18.45 w auli Domu Parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej.
  7. W tym roku zakończyliśmy osuszanie poziome całego kościoła, renowacje 5 kamiennych figur na elewacji frontowej kościoła, w tym tygodniu założyliśmy drzwi w formie kraty i wykonaliśmy wodę na cmentarzu. Dziękuję Grażynie i Ryszardowi Suliga za pozwolenie poprowadzenia wody przez ich ziemie. Koszt całości wykonanych prac wynosi 128 499,45 zł. Na te prace pozyskaliśmy 72 500 zł zewnątrz, a sami musimy dołożyć 55 999, 45 zł. Większość jest już wypłacona. Bóg zapłać wam wszystkim za składane ofiary na wykonywanie tych prac. Myślę, że jeszcze coś nam się uda wykonać w tym roku. Bóg zapłać ofiarodawcy kraty do kościoła koszt tych drzwi to 7 500 zł.