1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
  2. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  4. Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8.00 zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
    Od godz. 16.30 spowiedź. Módlmy się o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne msza św. o godz. 18.00.
  7. W pierwszy piątek miesiąca przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; W I piątek Msza św. rano i po południu o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W pierwszy piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym miesiącu proszę o adorację mieszkańców Lubiczka.
  8. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  9. W sobotę o godz. 10 udamy się na pielgrzymkę pieszą do Odporyszowa, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00 na otwarcie odpustu.
  10. Zachęcam do udziału DSM, ministrantów, lektorów, młodzież gimnazjalna. Obowiązkowo udział bierze młodzież klasy III gimnazjum przygotowuj ca się do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich parafian. Każdy z nas ma za co dziękować i coś polecać Matce Bożej.
  11. W przyszłą niedzielę , 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.