1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  2. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi I klasa gimnazjum, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je. Msza Święta o godzinie 6.30.
  5. W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  6. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o cudownie uzdrowionej małej Marcie. Na początku lipca dziecko zostało przygniecione 50-kilogramowym telewizorem, lekarze mówili rodzicom, żeby przygotowali się na najgorsze. Za sprawą gorliwej modlitwy Kościoła dzisiaj dziecko nie ma na twarzy nawet jednego zadrapania, o niespotykanej przez wieki zagładzie chrześcijan na Bliskim Wschodzie – np. w Iraku w 2003 roku żyło 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich tam tylko 300 tys. Przez prawie 2 tys. lat żyli tam we względnym spokoju. Wkrótce mogą po nich zostać tylko spalone kościoły.