1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas tylu pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw naszego umiłowanego Jana Pawła II, a także Benedykta XVI, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich… Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  3. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i PAT.
  4. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi II klasa gimnazjum zapraszam wszystkich uczniów, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam młodzież męską w dniu swego patrona na wspólną modlitwę.
  6. W piątek na godz. 16.00 zapraszam do kościoła wszystkie dziewczynki i chłopców, którzy chcą śpiewać psalmy w kościele na próbę z panem organistą.
  7. W piątek o godz. 16.30 odbędzie się sympozjum UNIEŚĆ ŻYCIE - STEFANIA ŁĄCKA w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej ul. Mickiewicz 8, aula B 028. Sympozjum zakończy się Mszą św. u O. Filipinów w Tarnowie o godz. 19.00.
  8. W sobotę o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie DSM i wszystkich dziewczynek, które chcą śpiewać w chórku.
  9. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby kościoła.
  10. Bóg zapłać Teresie, John, Adasiowi Sowa za ofiarę na potrzeby kościoła.
  11. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. jak przy stole, w czasie posiłku odkryć Jezusa, czyli o kursach Alfa skierowanych do osób niewierzących i oddalonych od Kościoła. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  12. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
    śp. Maria Ciepiela - l. 60  z Gręboszowa.
    Polećmy ją miłosierdziu Bożemu...